PETR GAZDÍK JAKO HOST PRAŽSKÝCH LES MISÉRABLES!

Jako host naší pražské inscenace muzikálu Les Misérables – Bídníci vystoupí tento víkend brněnský Jean Valjean – Petr GAZDÍK. Můžete jej vidět na představeních v pátek 8. června a v sobotu 9. června odpoledne. Budete svědky zajímavého prolnutí dvou naprosto nezávislých a inscenačně odlišných nastudování stejného díla! Petr Gazdík hraje Jeana Valjeana v Městském divadle Brno, přesto bude jeho hostování velmi náročné pro všechny složky, protože jde o historicky první spolupráci  a propojení s divadly, uvádějícími Bídníky po celé Evropě… Držíme palce!!!

Petr Gazdík jako Jean Valjean

Petr Gazdík

V roce 1993 ukončil studium Konzervatoře, od 1.8.1997 je angažován v Městském divadle Brno.

Od 1.1.2004 je šéfem muzikálu. Je držitelem Ceny Thálie 2009 za svůj mimořádný herecký a především znamenitý pěvecký výkon v muzikálu Bídníci, kde hraje hlavní postavu galejníka Jeana Valjeana.

V Městském divadle Brno má za sebou už také své režijní práce: na hudební Baladě o lásce, muzikálu Mary Poppins a dvě hudební lahůdky: Malý krámek hrůz a muzikál Jekyll a Hyde.

Rád vzpomíná na tyto role: Des Grieux (Manon Lescaut), Essex (Alžběta Anglická), Lodovico (Othello), monsieur Villebose (Zkouška aneb Potrestaná láska), Vid (Hra o lásce, smrti a věčnosti…), Romeo (Romeo a Julie).